Skip to content
Vaegnägijale

Kodanikuaktiivsuse ja heade valitsemistavade edendamine Širak piirkonnas Armeenias läbi naiste võimestamise ja haridustöötajate teadlikkuse tõstmise soolise võrdõiguslikkuse teemadel

  • SDG5
icon_Democracy and Rule of Law

Demokraatia ja õigusriik

8VS1-VM-AM-VOORUD
Toimumisaeg 01.07.2024-31.12.2024 Aktiivne
Sihtrühm Armeenia naised ja haridustöötajad
Eelarve 52 520 EUR
Rahastajad
  • ESTDEV
Partnerid

Projekti raames korraldame juhtimisoskuste arendava laagri 25 naisele ja täiendkoolitusi 240 õpetajale. Laagris pakume poliitilise osaluse, juhtimise ja huvikaitse teemalisi koolitusi. Õpetajate täiendkoolituste raames keskendume inimõigustele, soolisele võrdõiguslikkusele ja soopõhisele vägivallale ning kiusamise ennetamisele. Lisaks töötame välja teavitus- ja õppematerjale, mis toetavad kaasaegse, kiusamisvaba ning inimõigustele orienteeritud haridussüsteemi arengut. Projektis osalevad 20 Širak piirkonnas asuvat kooli. Tõstame avalikkuse ning projekti kasusaajate teadlikkust inimõiguste ja soolise vägivalla ennetamise teemadel sotsiaalmeedia, koolivõrgustike ning haridusasutuste ja kohalike vabaühenduste kaudu. Lisaks edendame kodanikuosalust ja jätkusuutlikke muutusi sihtkogukondades. 

Projekti eesmärgid

Projekti eesmärk on edendada kodanikuaktiivsust ja häid valitsemistavasid ning nüüdisaegset haridust Širak piirkonna õpetajate ning naiste ja tüdrukute võimestamise kaudu. 

Tegevused ja tulemused

1. Tegevuse kavandamine: Projektimeeskond koostab põhjaliku tegevuskava, mis on disainitud kaardistatud vajaduste rahuldamiseks. See plaan hõlmab kodanikuaktiivsuse laagri korraldamist, õpetajate täiendkoolituste läbiviimist ning soolise võrdõiguslikkuse-, inimõiguste- ja kiusamise ennetamise teemaliste materjalide väljatöötamist. 

2. Kodanikuaktiivsuse laagri läbiviimine: Kodanikuaktiivsuse laager pakub intensiivset koolitust kodanikuaktiivsuse, juhtimise ja huvikaitse teemadel, pakkudes naistele oskusi, mis on vajalikud, et kaasuda otsustusprotsessidesse. Pakutud projekti raames 25 naist saavad võimaluse osaleda kodanikuaktiivsuse laargis. 

3. Teavitusmaterjalide arendamine: Infomaterjalid hõlmavad selliseid teemasid nagu inimõiguste põhimõtted, sooline võrdõiguslikkus ja vägivalla ennetamine, pakkudes õpetajatele väärtuslikke vahendeid, mida nad saavad oma õpetamispraktikasse integreerida. Infomaterjale töötavad välja antud teemade kohalikud eksperdid. 

4. Õpetajate täiendkoolitused: Õpetajate täiendkoolitused annavad õpetajatele teadmisi ja oskusi, et edendada inimõiguste põhimõtteid ja soolist võrdõiguslikkust ning toetada soolise vägivalla ja kiusamise ennetamist klassiruumis. Pakutud projekti raames saavad 240 Širak piirkonna õpetajat osaleda antud täiendkoolitustel, tänu millele vähemalt 4800 õpilase hariduse kvaliteet ning õpikogemus paraneb (kaudsed kasusaajad). 

5. Teavitustöö ja kaasamine: Kogu projekti jooksul korraldame sihipäraseid teavitustegevusi, et kaasata sidusrühmi, tõsta teadlikkust projekti tegevustest ja edendada naiste kaasamist ja osalemist otsustusprotsessides. Projekti nähtavuse ja ulatuse suurendamiseks korraldame sotsiaalmeediakampaaniaid ja teabeüritusi ning arendame partnerlusi haridusasutustega.se osaluse, juhtimise ja huvikaitse teemadel, pakkudes naistele oskusi, mis on vajalikud, et kaasuda otsustusprotsessidesse. Pakutud projekti raames 25 naist saavad võimaluse osaleda kodanikuaktiivsuse laargis. 

6. Monitoorimine ja tulemuste hindamine, raporteerimine rahastajale: Täidame finantsaruannet ja koondame tõendavaid dokumente jooksvalt kogu projekti perioodi vältel. Finantsaruande koostavad projektijuht ja raamatupidaja, kelle tööd kontrollib Mondo juhatus. Iga konkreetse tegevuse monitoorimine ja tulemuste hindamine toimub antud tegevuse elluviimise jooksul (osalejate nimekirjad, eel- ja järelküsimustikud, muud küsimustikud, fookusgruppid, monitoorimisvisiit, jne). Projekti tegevuste sisu raporti koostab Mondo projektijuht koostöös kohaliku partneriga ning arvestades projekti tulemuste hindamise ja monitoorimisvisiidi käigus saadud infoga.