Demokraatia ja õigusriik
Tugev ja avatud kodanikuühiskond ning e-valitsemise lahendused aitavad kaasa valitsuse läbipaistvusele ja aruandekohustusele, korruptsiooni vähendamisele ning tõhusamale ja mugavamale toimimisele.
Eestil on ulatuslik kogemus tehnoloogia kaasamisel riigivalitsemisse ja demokraatlike institutsioonide ülesehitamisel koos kasutajakeskse digiprotsessiga. Koostöös oma partneritega liidame oma kogemused jõupingutustega, mis on suunatud juurdepääsetavuse, läbipaistvuse, inimõiguste, soolise võrdõiguslikkuse ja erinevate ühiskonnagruppide suurema kaasamise parandamisele.
Me toetame:
- Institutsionaalsete reformide läbiviimist;
- Hea valitsemistava ja e-valitsemise edendamist;
- Ajakirjandusvabadust;
- Kaasaegseid õiguskaitseasutusi;
- Euroopa Liiduga ühinemiseks vajalike reformide läbiviimist ja kompetentside tõstmist.
Eestil ei ole universaalset lahendust, vaid arvestame projektide, konkursside ja hangete kavandamisel sihtriigi vajadusi ja soove. Meie eesmärk on vältida olukordi, kus meie abiga loodud e-valitsemise vahendid võivad otseselt või kaudselt viia inimõiguste rikkumiseni või vähemuste ahistamiseni.
Regionaalsed prioriteedid
Euroopa Liidu idanaabruse partnerriigid
Toetame reforme, mis tugevdavad institutsioonide vastupanuvõimet, demokraatlikku valitsemistava, korruptsioonivastast võitlust ja Euroopa Liidu integratsiooni. Meie eesmärk on parandada kodanike usaldust valitsemise vastu, edendades avatud valitsemist ja kodanikuühiskonda ning tugevdades sõltumatut meediat ja ühiskonna vastupanuvõimet desinformatsiooni ja küberrünnakute suhtes. Erilist tähelepanu pööratakse õigusemõistmisele, sisejulgeolekule ja avalike teenuste digitaliseerimisele.
- Ukraina ja Moldova – prioriteediks on programmid, mille eesmärk on suurendada teadmisi Euroopa Liidust ja jagada Eesti ühinemisprotsessist saadud õppetunde.
- Gruusia – keskendume haridussüsteemide ja kodanikuühiskonna arengu toetamisele ning laiema arutelukultuuri edendamisele Euroopa Liidu integratsiooni ettevalmistamisel.
- Armeenia – Eesti toetab hariduse, kodanikuühiskonna ja e-valitsemise parandamist ning võimaluse korral Euroopaga vastavusse viimist.
Aafrika
- Keenia, Botswana, Namiibia ja Uganda – projektid selles piirkonnas edendavad e-valitsemist ja e-teenuseid avalikus sektoris, järgides Eesti e-valitsemise ja e-andmete haldamise ning demokraatliku disaini põhimõtteid (eraelu puutumatus ja andmekaitse, juurdepääsetavus, läbipaistvus jne). Töötame selle nimel, et tegeleda horisontaalsete prioriteetidega, suurendada valitsuse läbipaistvust ja suurendada kodanike kaasamist otsustusprotsessidesse. Toetame algatusi, mis aitavad võidelda vale- ja eksitava teabe leviku vastu. Eesti on valmis osalema ka laiemates demokraatiat ja õigusriiki toetavates algatustes Euroopa ühisalgatuste raames. Eesti projektikonkursid keskenduvad siiski rohujuuretasandi võimestamisele.
Related articles
Seotud projektid
Kõik projektid